Dobro došli na
Vip forum

• Registriraj se Prijavi se Pomoć
Prikaz rezultata za 
Umjesto toga pretraži 
Jeste li mislili 

Povratak na vrh

ODGOVORI NA POST
Probio led s 1 postom
inkognito1950
Registriran:
‎18-07-2013

Re: Prijenos broja i usluga: pitanja, problemi, iskustva

Poruka 61 od 186 (369 Prikaza)

U uputama je sve obajšnjeno - kako spojiti telefon u modem.

Ovo je samo  napomena: (ako ne radi kad se spojiš u modem)

-> (slika koja se vrti)

ali na toj slici fali gornji dio koji jasno kaže:.....PNG

Moderator
Vip_Ivica
Registriran:
‎23-08-2013

Poruka 62 od 186 (317 Prikaza)

Pozdrav @acer112 @crni_petar i ostali!

Početni PIN je 1234. Može ga se promijeniti prilikom početnog podešavanja konfiguracije prijemnika ili naknadnom promjenom u postavkama.

Ukoliko ne prihvaća 1234, znači da je promijenjen ili nešto nije u redu sa prijemnikom.

Neće se moći napraviti vraćanje na tvorničke postavke jer se prikom toga također treba upisati ispravan PIN.

Potrebno je izvršiti prijavu Vip službi za korisnike na broj 0800 091 091 kako bi se resetirao PIN.

Pozdrav!

Vip_Ivica

Ispuni Vip forum anketu!
Forum Savjetnik
acer112
Registriran:
‎26-01-2014

Poruka 63 od 186 (301 Prikaza)
hvala ivica... reci mi da li je to neka komplicirana radnja ili se defaultni pin automatski salje cim nazovem szk? trenutno nisam doma pa cu tek navecer moci to napravit al cisto da znam jel to sad neka velika procedura ili ne.. inace i meni napise da ako ne znam pin da nazovem szk...
Super Forumaš
Nero
Registriran:
‎30-08-2013

[ Uređeno ]
Poruka 64 od 186 (300 Prikaza)

Vip fiksna preko voipa ili ne? Kod nas je još analogna linija. Naime, od Ht-a smo zatražili prebacivanje s voipa na analognu liniju jer Vip krajem 2012. još nije pružao telefon preko voipa. Također smo imali troškove od kojih 30 kn za 15 m kabela. Važno je naglasiti da ćemo svi kad-tad prijeći jer Ht gasi analogne centrale. Novi korisnici se kod prijenosa odmah spajaju na voip jer je to jedinstvena prilika (inače se ljudi bune, a ovako je lakše progurati). Nikakva vipova samovolja, nego je riječ o Ht-ovom razvoju dtk mreže koji nekima odgovara, a nekima ne. Normalno da je negdje 99% analogna linija ako većina ima samo telefon i ne zna što je internet. Ako netko ima voip, spliter(razdjelnik) nije potreban, jer nema što razdjeljivati. Bežični telefon ne interferira značajno sa wifi mrežom (isto jeftin model), veći su problemi nosivi zidovi.

@acer112 da se vratim na temu, vjerojatno je došlo do slanja pogrešnog papira. Jesi siguran da tvoj modem izgleda kao ovaj na slici (to je huawei, a dobio si pretpostavljam technicolor). Slažem se da su te trebali obavijestiti o promjeni upravo zbog kućnih instalacija (tvoje vlasništvo i odgovornost), ali sad je gotovo. Ionako bi to trebao napraviti u bližoj budućnosti, tako da nemoj razbijati glavu. Nadam se da ćeš biti zadovoljan kao i većina od nas sa uslugom. Ono s brzinom uploada...pričekaj malo, a ako se ne popravi, prijavi szk. Pozdrav

J. J. Rousseau "Što čovjek manje zna, to mu se njegovo znanje čini većim!"
Forum Savjetnik
acer112
Registriran:
‎26-01-2014

Poruka 65 od 186 (292 Prikaza)
hvala nero, vec sam nekako smislio kako cu spustit taj kabel do prizemlja, bit ce cupavo al uz cca 5 probijanja zidova u subotu nadam se da ce se sredit... za sada telefon stoji pored modema (crni, tehnocolor kako li se vec zove)

p.s. znaci splitter sad ne trebam? ja sam ostavio splitter, u line ulaz ide normalno linija, u modem ide prema modemu, dok je phone izlaz prazan... pretpostavljam da onda ovu line liniju (kabel) mogu onda direktno gurnut u modem, bez splittera?
Super Forumaš
Nero
Registriran:
‎30-08-2013

Poruka 66 od 186 (274 Prikaza)

Znam nekoliko ljudi koji imaju voip i nemaju spliter; dok nas je Ht-ov tehničar prebacio na voip isto je maknuo spliter i direktno spojio u modem...tako da ti ne treba.

J. J. Rousseau "Što čovjek manje zna, to mu se njegovo znanje čini većim!"
Aktivni forumaš
Papak
Registriran:
‎09-10-2013

Poruka 67 od 186 (261 Prikaza)
Mislim da u trenutku kada VIP šalje zahtjev za ukljucenje ne znaju da li će HT izvesti viop ili ne. Da bi se pomoglo korisnicima onda se vjerojatno pakira spliter pa su zato upute napravljene da su za voip a ako ne prodje onda predlože drugu shemu spajanja po dslu. Ovo je vjerojatno da pokriju obje varijante jer ti opremu šalju ranije. E sad ako upute nisu dovoljno jasne to je onda posao za VIP.

Forum Savjetnik
acer112
Registriran:
‎26-01-2014

[ Uređeno ]
Poruka 68 od 186 (241 Prikaza)

Evo jutros sam sredio stvar i sad mi rade sva 3 telefona u kući .. 2 sata zezanja ali eto isplatilo se jer telefon napokon svuda radi. Nisam trebao ni puno bušiti jer sam uspio nekako se "prikrpat" na postojeće kablove od T-Coma, odnosno na onu "phone žicu" što je išla do sada iz splittera spojiti "voip žicu" iz modema.. ugl, sve radi sad, yay

uspio sam i riješiti problem oko PIN-a, da bio je krivi PIN no lik u SZK mi je poslao novi, sad sam skroz isključio sve PIN-ove i izbacio sve kanale iz blokirane liste tako da više nigdje ne traži PIN..

nego, zanima me sad ovo u vezi fiksnog telefona .. ovo sad praktički znači da svaki put kad nestane struje meni automatski nestaje i telefon?

Aktivni forumaš
Wiseguy
Registriran:
‎15-12-2013

Poruka 69 od 186 (237 Prikaza)

[Citiram korisnika:] acer112

nego, zanima me sad ovo u vezi fiksnog telefona .. ovo sad praktički znači da svaki put kad nestane struje meni automatski nestaje i telefon?

Upravo tako! Nema struje, nema telefoniranja. 

sunasce
Teme: 27
# Respekt bodovi 5.100
Ideje: 3
Rješenja: 58
Registriran:
‎15-07-2013

Poruka 70 od 186 (238 Prikaza)
Ajde super da si uspio sve osposobiti.

Nažalost da, ako nema struje nemaš ni telefona, tako je dosad bilo samo sa bežičnim telefonima, jer ako nije radila baza, nije ni telefon, a sad je sa svima, jer je modem svojevrsna baza.
<3 "Dance as though no one is watching you,
Love as though you have never been hurt before,
Sing as though no one can hear you,
Live as though heaven is on earth." <3